Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800 (zdarma)
ONE REPUBLIC - Counting Stars
Playlist
ONE REPUBLIC
Counting Stars
Právě vysílá:
Hitrádio FM Plus
Hitrádio FM Plus

Chinaski si dávají v létě pauzu. Na koncerty se vrátí až na podzim do hal, kde předvedou největší turné ve své historii

Ani na jednom letním festivale nezahraje tuto sezónu kapela Chinaski. Muzikanti, kteří nedávno vydali úspěšné album Není nám do pláče (BrainZone), budou v létě odpočívat a chystat se na velkolepé podzimní halové turné. Začne 24. října v Ostravě a skončí 16. listopadu v pražské O2 areně. Mezitím postupně dorazí i do Brna, Hradce Králové, Českých Budějovic, Zlína, Jihlavy a Liberce.

Hitrádio FM Plus je mediálním partnerem turné a bude vám na něj rozdávat lístky!

Vstupenky v síti TicketLIVE rychle mizí. Například O2 arena nabízí už jen 700 lístků na stání a poslední na sezení v horním patře, v Hradci Králové nebo Brně už zájemci nekoupí platinum stání u pódia, které obecně mizí u všech předprodejců v ostatních městech.

Zcela nepochybně půjde o největší halové turné v historii kapely. Fanoušci mohou očekávat velkolepou zvukovou a světelnou show, na které spolupracujeme s těmi nejlepšími na našem trhu a třeba na pohyblivých ledkách se objeví zakomponovaná galerie fotek našich fanoušků, kterou už půl roku vytváříme na stránkách kapely pomocí hashtagu #neninamdoplace. Lidé přímo v halách se tak budou moci v projekcích k některým písním vidět v tomto dlouhodobém pozitivním a interaktivním společném projektu, “ popisuje Martin Pokorný z managementu BrainZone.

Muzikanti se už na turné připravují, zkouší a před letními prázdninami chtějí na sociálních sítích odtajnit podobu a design scény. „Budeme hrát zhruba 25 songů a zvažujeme, že některé z nich necháme na výběr našim fanouškům. Zároveň představíme novou zpěvačku, osmnáctiletou Majdu Královou, která si s námi střihne několik písní jako Slovenský klín, Punčocháče nebo Dobráka od kosti, “ vyjmenovává zpěvák Chinaski Michal Malátný a slibuje, že v případě vyprodané O2 areny kapela divákům zatančí tradiční novozélandský tanec haku, což je teď už téměř jasné.

Před koncertem v halách budou mít fanoušci šanci vidět a navštívit ve virtuální realitě místa, kde se nahrávka Není nám do pláče natáčela.  Hostem turné bude slovenský zpěvák Peter Aristone.

Kapela Chinaski se po úspěchu alba Rockfield vrátila s jeho následovníkem Není nám do pláče (BrainZone) letos v květnu. Nová nahrávka opět vznikala pod producentským dohledem zkušeného Grega Havera. Tentokrát ovšem muzikanti kolem frontmana Michala Malátného na několik písniček tým rozšířili o další posilu - producenta Stefana Skarbeka. S nimi nakonec postupně nahrávali v Austrálii, londýnských Dean Street Studios, na Novém Zélandě nebo v kalifornské poušti.

Například časopis Headliner ohodnotil nahrávku 84 procenty a napsal, že „Není nám do pláče je především velmi uvolněná deska plná chytlavých písniček.“ Server iDnes, který albu udělil 75 procent, se pak domnívá, že „Není nám do pláče je dalším kapelovým milníkem na cestě. Dlužno dodat, že na cestě správné.“


PLÁN TURNÉ: 
 
24.10. Ostrava | OSTRAVAR ARÉNA
26.10. Zlín | Zimní stadion Luďka Čajky
28.10. Hradec Králové | FORTUNA aréna
7.11. Brno | DRFG aréna
9.11. Jihlava | Horácký zimní stadión
11.11. České Budějovice | Budvar aréna
14.11. Liberec | Home Credit Arena
16.11. Praha | O2 arena