Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
MOBY - Extreme Ways
Playlist
MOBY
Extreme Ways
Právě vysílá:
Hitrádio FM Plus
Rocková noc!

4 A PŮL MILIONU PRO RODINU DAVIDA STYPKY! Děkujeme!

4 A PŮL MILIONU PRO RODINU DAVIDA STYPKY! Děkujeme!

Před třemi měsíci, 10. ledna, nás opustil výjimečný umělec, kamarád a táta tří dětí David Stypka. Ve 41 letech jej porazila těžká nemoc. Pro hudební svět to samozřejmě byla velká ztráta, nesrovnatelně větší ztráta to ale byla pro jeho rodinu. Každý z nás, kdo někoho ztratil, přesně ví, jaké to je.

David navíc odešel v době, kdy musel kvůli své nemoci a omezením spojených s pandemií zrušit naprostou většinu svých koncertů v roce 2020. Jeho rodina se tak ocitla v kritické finanční situaci. I proto uspořádali Davidovi přátelé sbírky, která měla Davidově přítelkyni a jejich dětem pomoci aspoň částečně zaplatit hypotéku a další nezbytné rodinné výdaje. Sbírka byla ukončena 13. dubna 2021

SBÍRKU NAJDETE ZDE!

Po třech měsících sbírka končí. Organizátoři původně doufali ve vybraný milion. Na transparentním účtu je 4 a půl milionu korun. A příspěvky přicházely do poslední chvíle. Celkem přispěly tisíce lidí. Davidovi kamarádi, fanoušci, kolegové z hudební branže i lidé, kteří Davida neznali, ale celá situace je k pomoci přesvědčila.

Peníze poslala i řada lidí pracujících v rozhlasové branži. Jen majitelé sítě Hitrádií vložili na transparentní účet 100 tisíc korun. Ne proto, že by Davidovi chtěli poděkovat za jeho krásné hity. Spíše proto, že Davida dobře znali. A že v celém tom lidském osudu dostali šanci pomoci těm, kteří se dostali do mimořádně kritické situace v už tak pro hudební branži kritické době.

I když byl David bojovník a optimista, nikdy by takovému výsledku sbírky neuvěřil. Tisíce příspěvků dokázalo, kolik lidí jej mělo opravdu lidsky rádo. Škoda, že to David nevidí. My, kteří jsme ho znali, víme přesně, jak dětsky nadšeným a šťastným výrazem by se mu rozsvítily oči a jaký – typicky Stypkovský upřímný úsměv by přišel.

Děkujeme všem, co jste pomohli. Pro rodinu Davida Stypky bude nový začátek o něco snadnější.