Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
FLIPSYDE - Happy Birthday
Playlist
FLIPSYDE
Happy Birthday
Právě vysílá:
Hitrádio FM Plus
Rádio, které hraje...

ALBUM "SRDCE, KTERÉ HRAJE" VYNESLO NA STAVBU DĚTSKÉHO HOSPICE PŮL MILIONU KORUN!

ALBUM "SRDCE, KTERÉ HRAJE" VYNESLO NA STAVBU DĚTSKÉHO HOSPICE PŮL MILIONU KORUN!

Rekordní výtěžek a rekordní pomoc nemocným dětem. To je výsledek prodeje charitativního alba Hitrádií s názvem „Srdce, které hraje“. Výběrové CD bylo posluchači rozebráno během pouhých tří prosincových týdnů. Půlmilionový výtěžek z jeho prodeje poputuje na konto nadace Dům pro Julii.

Již několik let vydávají Hitrádia v předvánočním čase charitativní výběrové album. V dosavadních pěti ročnících se podařilo díky mimořádnému zájmu posluchačů nashromáždit no pomoc potřebným přes 750 000 korun. Letošní album Srdce, které hraje  dokonce přineslo absolutní rekord.

Za prodej kompilace těch nejlepšíchčeských hitů z vysílání Hitrádií utržily oblíbené regionální stanice během pár dní neuvěřitelných 500 000 korun. Celkem tak překročila částka, získaná díky charitativním albům Hit za hitem a Srdce, které hraje, 1 250 000 korun.  

Díky tomu, že se všichni umělci vzdali nároku na honorář, poputuje kompletní výtěžektam, kde jej velmi potřebují. „V tomto roce jsme se rozhodli podpořit Nadační fond Dům pro Julii, který chce vybudovat v České republice první dětský lůžkový hospic. Ten bude nabízet podporu a poradenství rodinám dětí a mladistvých, kteří trpí těžkým onemocněním, “ potvrdila programová ředitelka sítě Hitrádií Markéta Rachmanová.

„Přijde mi to jako neuvěřitelná částka. Pro nás je to neskutečně krásná zpráva. Chtěla bych poděkovat všem posluchačům, co si CD koupili. Teď dokážeme zaplatit architekta pro stavbu našeho dětského hospice i sociální pracovníky, kteří pomáhají jednotlivým rodinám, které to potřebují, “ neskrývala dojetí Radka Vernerová z nadace Dům pro Julii.

„Věnovali jsme písničku Anděl. Ta vznikala taky za ne úplně šťastné konstelace. Myslím si, že každý potřebuje svého strážného Anděla. Teď víme, že ten náš pomůže tam, kde je potřeba. 13 000 alb neprodá česká kapela za dva roky. To, co se povedlo je obdivuhodné. Tenhle projekt má opravdu smysl, “ vysvětlil, proč se se svou kapelou rozhodl pomoci, zpěvák Mirai Navrátil.

"Je to úžasná věc, je to hrozně fajn, že lidé chtějí pomoci. Zjevně ví, na co peníze jdou. Velký dík patří Hitrádiím, že dala dohromady takový výběr písní. Myslím, že ho lidé budou moc rádi poslouchat. V podstatě se tak sešly dvě věci dohromady, zafungovalo to a je to strašně dobrá zpráva," řekl k projektu Richard Krajčo z kapely Kryštof.

Velký dík patří všem interpretům, kteří se zařazením své písně bez nároku na honorář připojili k dobré věci - za ostatní jmenujme Xindla X, Davida Stypku, Ewu Farnou, Marka Ztraceného, Davida Kollera, také kapely Kryštof, Chinaski,   Mirai, Lucii, Mandrage nebo Slzu.Díky patří i grafickému studiu Stojkov, které, rovněž bez nároku na honorář, vytvořilo originální umělecké fotografie a obal tohoto alba.

TO NEJVĚTŠÍ PODĚKOVÁNÍ ALE PATŘÍ TĚM, KTEŘÍ SI ALBUM „SRDCE, KTERÉ HRAJE“ PŘED VÁNOCI KOUPILI – TISÍCŮM A TISÍCŮM POSLUCHAČŮM HITRÁDIÍ. DĚKUJEME!