Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
RIHANNA - California King Bed
Playlist
RIHANNA
California King Bed
Právě vysílá:
Hitrádio FM Plus
Večerní Hitrádio FM Plus

Farmapark u Toma - zvířata doslova na dosah a jen kousek za Plzní

Farmapark u Toma - zvířata doslova na dosah a jen kousek za Plzní
Datum: 25. 10. 2021
Autor: Bára Purkartová

Severně jen kousek od Plzně v lese pod Krkavcem vyrostl nový turistický cíl a tím je Farmapark u Toma. Konkrétně se nachází nad Ledcemi v areálu Pletiva Dobrý a Krmiva u Toma. Je to skvělé místo pro odpočinek a zábavu.

Farmapark postupně vznikal po celý rok a nyní je oficiálně otevřen i pro širokou veřejnost. Tohle místo má svoje kořeny v lásce ke zvířatům – farmapark totiž založili Tomáš Urbánek a František Dobrý, kteří současně provozují e-shop a dvě prodejny s krmivy a zvířecími potřebami. 

Farmapark u Toma je unikátní tím, že tu najdete kontaktní výběhy. Návštěvníci mají tedy možnost dostat se přímo ke zvířatům, pozorovat jejich chování, hladit je a krmit. Díky péči personálu jsou zvířátka mazlivá a milá k dospělým i dětem.

Počet zvířat a jejich druhů zde roste. Na počátku jsme ve farmaparku mohli potkat hlavně poníky a oslíka, dnes je parta rozšířena ještě o lamy, kozy, ovce, krávy, slepice, králíky nebo prasátka. Další zvířátka přibydou již brzy. Stále se ve farmaparku něco vylepšuje a rozšiřuje, takže každá další vaše návštěva bude jiná a farmapark vás neomrzí.

Aby váš pobyt na tomto klidném místě v přírodě byl ještě příjemnější, je zde pro vás připraven stánek se studenými a teplými nápoji, s občerstvením a kryté posezení. Děti i rodiče ocení možnost pohrát si na dětském hřišti.

Čím vás ještě Farmapark u Toma může nalákat, jsou rozhodně pravidelné jízdy na ponících pro děti za doprovodu zkušeného vodiče.

Ve Farmaparku nikdy není nuda! Nedávno tu proběhla benefiční akce pro spolek Maminy s rakovinou a uspořádala se tu i první dětská oslava.

Do Farmaparku se pohodlně dostanete autem, na kole nebo pěšky. Parkování v areálu je pak zdarma. Vstup s pejskem je také povolen, takže vyrazit může opravdu celá rodina!

Všechny další informace o farmaparku, ceník vstupného a otevírací dobu najdete na www.farmaparkutoma.cz

V pátek 29.10. bude zakladatel Farmaparku u Toma - Tomáš Urbánek hostem Live s Jirkou Pelnářem.