Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800

Plzeň spustila prvního virtuálního turistického průvodce

Plzeň spustila prvního virtuálního turistického průvodce

Plzeň spustila prvního virtuálního turistického průvodce SmartGuide. Mobilní aplikace přibližuje historii města a provází české i zahraniční návštěvníky tím nejlepším z Plzně. Umožňuje jim pohybovat se samostatně bez průvodce a davů a nabízí 42 bodů zájmu a pět naučných tras. 

Audioprůvodce v mobilu přibližuje historii města od vzniku po současnost. "V aplikaci je 42 bodů zájmu a pět tematických tras s fotografiemi a zajímavými příběhy v češtině. Poznávací trasa To nejlepší z Plzně přibližuje historii města, jeho význam a rozvoj, završený získáním titulu Evropské hlavní město kultury 2015. Druhá trasa Plzeň pro děti zavede návštěvníky do zoo, na dobrodružnou cestu pravěkem v DinoParku nebo do Techmanie, kde se zabaví celá rodina," uvedla Silvie Burešová z organizace Plzeň-TURISMUS.

Jde o prvního jednotného průvodce pro Plzeň. Mobilní telefon pomocí GPS zjistí, kde se turista nachází, a podle toho vypráví poutavé příběhy, nebo návštěvníky dovede k místu, které je zajímá. "Celého průvodce lze stáhnout plně do off-line režimu včetně map i audia a ušetřit mobilní data. Stále je ale možné vyrazit na klasické prohlídky expozic s "živým“ průvodcem", řekla mluvčí Petra Vomelová.

Zdroj: čtk