Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
JAM & SPOON & REA - Set Me Free
Playlist
JAM & SPOON & REA
Set Me Free
Právě vysílá:
Hitrádio FM Plus
Rádio, které hraje...

Plzeňští zastupitelé přispěli do prvního ročníku sbírky zimní obuvi pro lidi bez domova

Plzeňští zastupitelé přispěli do prvního ročníku sbírky zimní obuvi pro lidi bez domova

Celkem 82 párů zimních pánských a dámských bot a přes 100 párů ponožek vynesla sbírka zimní obuvi plzeňských zastupitelů. Ti vyslyšeli výzvu radního Davida Šloufa a před svým posledním letošním zasedáním 13. prosince 2021 přinesli na radnici nové zimní boty. Darovali tak lidem bez domova možnost ochránit své nohy před omrzlinami v nadcházejícím zimním období. Věnované boty a ponožky převzali zaměstnanci Diecézní charity Plzeň, kteří provozují humanitární sklad v Cukrovarské ulici 16. Mezi své klienty je pak jako vánoční dárek rozdělí zaměstnanci Domova sv. Františka ve Wenzigově ulici.

„V zimních měsících lidem bez domova nejvíce chybí teplé boty a ponožky, které je ochrání před omrzlinami. Když jsme v listopadu uspořádali společně s Diecézní charitou Plzeň sbírku pánského teplého oblečení, nabízelo se zorganizovat také sbírku teplé obuvi. Jsem velmi rád, že se tato myšlenka mezi mými kolegy ujala, a snad jsme založili i tradici do dalších let, “ uvedl iniciátor sbírky David Šlouf, radní města Plzně pro oblast ekonomickou, bytovou, sociální začleňování a nakládání s majetkem, který se problematice bezdomovectví v Plzni intenzivně věnuje.

Mezi těmi, kdo osobně přispěli do sbírky bot, byl i primátor města Plzně Martin Baxa. „Je to skvělý nápad, jak pomoci lidem v nouzi. Děkuji svým kolegům, kteří se do výzvy zapojili a nakoupili teplé zimní boty a ponožky. Poděkování patří ale především radnímu Davidu Šloufovi, který se problematice lidí bez domova koncepčně věnuje a díky němuž se podařilo vybrat přes osm desítek párů bot, “ doplnil primátor Martin Baxa.

Zdroj: plzen.eu