Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
EWA FARNA - Všechno nebo nic
Playlist
EWA FARNA
Všechno nebo nic
Právě vysílá:
Michal Křížek
Víkend na Hitrádiu FM Plus

Podvodníci opět zkouší okrádat seniory, mají nový trik

Podvodníci opět zkouší okrádat seniory, mají nový trik

Podvodníci se stále snaží ze seniorů vylákat nemalé peníze. Plzeňští kriminalisté zaznamenali další případy, kdy se podvodníci pod smyšlenou legendou snaží uskutečnit svůj lstivý plán. 

Neznámý volající se představil jako ošetřující lékař příbuzného oslovené ženy, který měl způsobit dopravní nehodu. Pod záminkou smyšlené legendy, že příbuzný oslovených žen (ve věku od 66 do 87 let) se s majitelem poškozeného vozidla dohodl na finančním vyrovnání jako kompenzaci za následky dopravní nehody, požadoval určitou finanční částku, která mnohdy přesahovala více jak 100 000 korun.

Z tohoto důvodu policie opět apeluje na širokou veřejnost, aby si získanou telefonickou informaci obratem ověřila. V případě, že si nebudete jisti získanou informací a nebudete si ji moci prověřit nebo zjistíte, že se jedná o podvod, obratem zavolejte na bezplatnou linku 158.

Rodinní příslušníci by si měli pohovořit se svými babičkami i maminkami o takových způsobech podvodného jednání  a varovat je o případném nebezpečí ztráty finančních úspor. Policie nevylučuje, že se podvodníci nezaměří i na starší muže.

I přesto, že nedojde k samotnému předání vylákaných finančních prostředků pachateli, je třeba takovouto informaci obratem podat na policii. 

Zdroj/foto: PČR/pixabay