Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
AVRIL LAVIGNE - My Happy Ending
Playlist
AVRIL LAVIGNE
My Happy Ending
Právě vysílá:
Hitrádio FM Plus
Rádio, které hraje...

Voda v plzeňských řekách stoupla, město nabádá lidi k opatrnosti

Voda v plzeňských řekách stoupla, město nabádá lidi k opatrnosti

Kvůli několikadennímu vytrvalému dešti stoupla hladina plzeňských řek a na řadě míst zalila louky, pěší cesty i cyklostezky. Město proto žádá občany, aby v zájmu vlastního bezpečí nevstupovali do těchto lokalit. Druhý povodňový stupeň byl vyhlášen na Úslavě a první povodňový stupeň na Radbuze.

„Úslava se rozlila v Koterově, Božkově, Lobzích a v okolí kostela sv. Jiří na Doubravce, problematickým místem je i Hradiště a okolí, zaplavená je i cyklostezka do Starého Plzence. Řeka Radbuza zaplavila náplavku, nutné je dát si pozor i v Doudlevcích ve směru k jezu, “ uvedla Dagmar Svobodová Kaiferová, vedoucí Odboru životního prostředí Magistrátu města Plzně.

Kvůli velké vodě je uzavřena lávka v Koterově, která slouží jako nájezd na novou stezku do Starého Plzence a také lávka pod Kolešovkou mezi Koterovem a Božkovem. Neprůjezdný je rovněž podjezd na stezce pro pěší a cyklisty pod mostem přes Úslavu v Lobzích.

„Úklid nyní zatopené náplavky proběhne v rámci pravidelné údržby, která zahrnuje jednou měsíčně očištění celé náplavky a jejích prvků vodou. Před několika dny byly revitalizovány trávníky při řece a tak naše zahradníky mrzí, že jim tuto práci voda odnese, “ dodala mluvčí Správy veřejného statku města Plzně Radka Žáková.

Očekává se, že během víkendu se situace vrátí do normálu.

Foto: ilustrační