Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
HARRY STYLES - As It Was
Playlist
HARRY STYLES
As It Was
Právě vysílá:
Divokej západ s Kubou a Davidem
Divokej západ Hitrádia FM Plus

Karlovy Vary podporují třídění odpadu

Karlovy Vary podporují třídění odpadu
Datum: 6. 3. 2023
Autor: Bára Purkartová

Odkládat použité tuky a oleje z domácností je teď v Karlových Varech mnohem pohodlnější. Město totiž navýšilo počet speciálních nádob na tuto tříděnou složku odpadu. Jedlé tuky je možné odkládat do celkem 109 nádob, zatímco doposud jich bylo jen 30. Nově je bude vyvážet společnost Trafin Oil, která své služby poskytne městu zcela bezplatně.

„Kuchyňské oleje vytříděné domácnostmi v Karlových Varech svážíme a poskytujeme k recyklaci již od roku 2019, čímž nejen naplňujeme svou zákonnou povinnost. Rozmístěním speciálních nádob a nyní i výrazným navýšením jejich počtu vedeme obyvatele města k odpovědnějšímu přístupu a snažíme se tak eliminovat množství tohoto odpadu, který by neměl končit v kanalizaci a odpadních vodách nebo v běžných popelnicích a následně na skládkách, “ vysvětluje 1. náměstek primátorky města Tomáš Trtek.

Třídění je jednoduché. Stačí použitý kuchyňský olej slít do běžné PET láhve a odnést do nejbližší speciální popelnice. Ty nové v Karlových Varech mají objem 240 litrů, jsou dvoubarevné (černé s fialovým víkem) a rozmístěny byly na stanoviště nádob na separovaný odpad ve všech čtvrtích města. Kompletní přehled stanovišť na mapě je k dispozici na webu magistrátu města. (Ke stažení je rovněž prostřednictvím níže uvedeného QR kódu.)

Vytříděný odpad bude zpracováván a recyklován na surovinu, která najde mimo jiné využití jako přísada do biopaliv druhé generace.

Zdroj: mmkv.cz