Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
MIKA - Grace Kelly
Playlist
MIKA
Grace Kelly
Právě vysílá:
Hitrádio FM Plus
Rádio, které hraje...

Kraj odkoupí objekt bývalých lázní v centru Plzně

Kraj odkoupí objekt bývalých lázní v centru Plzně
Datum: 16. 9. 2022
Autor: Bára Purkartová

Plzeňský kraj se stane majitelem budovy bývalých městských lázní v centru Plzně na Denisově nábřeží, kterou hodlá revitalizovat do podoby víceúčelového centra pro zájmové aktivity a kulturní akce. Dnes o tom rozhodli krajští zastupitelé na svém mimořádném zasedání. 

„Po mnoha jednáních se nám podařilo dospět k dohodě na kupní ceně podílů společnosti TWB Praha s.r.o. v celkové výši 120 milionů korun. Dojednaná transakce je tak oproti znaleckému posudku, jenž uváděl obvyklou kupní cenu ve výši 140 milionů korun, nižší o 20 milionů, což je z hlediska koupě pro Plzeňský kraj unikátní možností jak tento soubor nemovitostí bývalých lázní získat, “ komentoval rozhodnutí zastupitelů náměstek hejtmana Josef Bernard.

Nově opravené prostory a přístavba by tak měly zajistit provoz a depozitáře pro ZČG, dále multifunkční sál, prostory pro talentované děti ze střediska RADOVÁNEK, skladové, výstavní a zkušební prostory pro folklórní soubory Plzeňského kraje, konferenční sály, prostory pro Environmentální centrum a prezentaci regionů Plzeňského kraje. Součástí nového komplexu by měla být také střešní kavárna, terasy, střešní zahrady a zelené střechy.

Zdroj: plzensky-kraj.cz