Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
AVICII & CONRAD SEWELL - Taste The Feeling
Playlist
AVICII & CONRAD SEWELL
Taste The Feeling
Právě vysílá:
Hitrádio FM Plus
Večerní Hitrádio FM Plus

Aš plánuje opravy městského bazénu

Aš plánuje opravy městského bazénu
Zdroj: lesy-as.cz
Datum: 14. 3. 2024
Autor: Bára Purkartová

V Aši se možná brzy dočkáme celkové modernizace krytého bazénu. Město chce práce financovat z peněz od zkrachovalé Sberbank. Podle informací z oficiálního webu by město mělo dostat 167 miliónů korun, už dva roky zablokovaných na účtech banky, která je v likvidaci. Vklady mají být Aši vypláceny v termínu od 18. března do 15. dubna 2024.

Město chtělo bazén rekonstruovat nejen penězi z rozpočtu, ale také za pomoci státní dotace. Se žádostí u Národní sportovní agentury o finanční podporu ve výši 30 miliónů korun ale neuspělo.

Projekt rekonstrukce počítá například s  úpravami a zateplením skeletu a střechy bazénu, výměnou technologií na úpravu a ohřev vody, novou fotovoltaikou  a vzduchotechnikou. Zachována má být oblíbená parní sauna, naopak přibýt by měl malý „saunový svět“, s finskou saunou a biosaunou. Nerezové bazénové vany nahradí nynější betonové, upraví se dispozice vestibulu s recepcí a občerstvením, s možností obsluhy zvenčí, počítáno je s novými šatnami a modernizací vnitřního osvětlení.

Ašský bazén je jedno z nejvíce navštěvovaných sportovišť ve městě. Ročně sem zavítá kolem 50 tisíc návštěvníků.

Zdroj: muas.cz