Odpoledne na Hitrádiu FM Plus

Centrum Sokolova ožilo o víkendu dalším ročníkem ¼ a ½ maratonu

Datum: 19. 6. 2023
Autor: Bára Purkartová

BMW Group Sokolovský 1/4 a 1/2 maraton opět nadchl běžecké nadšence v centru Sokolova a kolem jezera Medard. Tento vyhledávaný sportovní závod, pořádaný Městským domem kultury Sokolov, se konal v sobotu 17. června 2023. Oba závody přilákaly téměř 300 běžců různých kategorií, včetně týmového závodu, který obsadili místní běžci například za Statek Bernard a Wolfnet.

V letošním roce se závodníci mohli těšit na nově upravenou trasu, která vedla pouze jedním velkým okruhem. Kromě toho bylo připraveno mnoho dalších novinek, které přispěly k většímu zážitku pro závodníky. Jednou z novinek byla také možnost soutěžit v týmech. Trasa čtvrtmaratonu, převážně rovinná a o délce kolem 10 km, tradičně vedla centrem města, což znamenalo podporu fanoušků a povzbuzování od náhodných kolemjdoucích. Závod byl otevřen pro ženy i muže od 16 let věku.

Běh přinesl napínavé souboje a skvělé výkony závodníků. Petr Kořán z AK Žatec se stal vítězem čtvrtmaratonu mužů s časem 40:32.9, zatímco Martina Opltová z Horního Slavkova ovládla čtvrtmaraton žen s časem 48:53.6. V půlmaratonu si zase Michal Oplt z OTC Vlčáci připsal vítězství mezi muži s časem 1:12:04.4, zatímco Nikola Fischerová z Aše triumfovala mezi ženami s časem 1:59:48.5.