Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
MIRAI - Tenkrát
Playlist
MIRAI
Tenkrát
Právě vysílá:
Michal Klein
Hitrádio Classic

Chystají se poslední prohlídky unikátního interiéru

Chystají se poslední prohlídky unikátního interiéru
Zdroj: plzen.eu
Datum: 2. 4. 2024
Autor: Bára Purkartová

Zájemci budou mít poslední příležitost prohlédnout si doposud nerekonstruovaný interiér od světoznámého architekta Adolfa Loose v bývalém domě Huga Semlera na Klatovské 19. Komentované prohlídky se budou konat v sobotu 20. a v neděli 21. dubna. Objekt se poté začne připravovat na kompletní rekonstrukci. Vznikne zde nová zážitková expozice na téma osvobození jihozápadních Čech spojeneckými vojsky. Její součástí bude i zrestaurovaný interiér původního hudebního salonu s přilehlým pánským salonkem a jídelnou.

„V rozpočtu máme na kompletní rekonstrukci Klatovské 19 připravenu částku 296 milionů korun. Jsem přesvědčen, že je to investice, která má smysl. Nejde jen o architektonicky cenný byt od Loose, ale v tomto domě se také psaly dějiny Plzně. A kde jinde připomínat historické okamžiky než právě zde? Velmi se na proměnu celého objektu těším a zvu na poslední prohlídky před rekonstrukcí, “ uvedl primátor Roman Zarzycký.

Dům Huga Semlera je jedním ze dvou dochovaných interiérů v Plzni navržených architektem Adolfem Loosem, kde se příležitostně, několikrát ročně, konaly komentované prohlídky, přestože doposud nebyl rekonstruován. Hudební salón se stěnami obloženými překrásným mramorem fantastiko i vestavěný nábytek dýhovaný jilmovým dřevem působí naprosto úchvatně i v původním, dalo by se říct zaprášeném, stavu. Už teď se těším na to, až budou zářit ve své plné kráse, “  říká náměstkyně primátora pro cestovní ruch Lucie Kantorová.

O tom, co mají s rodinou společné gramofony nebo letci RAF, se dozvíte na prohlídkách 20. a 21. dubna, po kterých se tento historie plný dům uzavře na delší dobu veřejnosti, aby byl po rozsáhlé rekonstrukci představen jako sídlo muzea osvobození Plzně, “ zve na prohlídky manažerka projektu Adolf Loos Plzeň Magdalena Černá.

Vstupenky jsou nyní v prodeji v Turistických informačních centrech Visit Plzeň vedle radnice a na Palubě Hamburk anebo online prostřednictvím sítě GoOut.

Základní informace k projektu rekonstrukce a nově budované expozici najdete zde.

Zdroj: plzen.eu