Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800

Fakultní nemocnice Plzeň má nový pavilon psychiatrické kliniky

Fakultní nemocnice Plzeň má nový pavilon psychiatrické kliniky

V úterý 22.2.2022 se v Plzni slavnostně otevře nový pavilon psychiatrické kliniky, který se nachází v areálu Fakultní nemocnice na Lochotíně. Výstavba čtyřpatrové budovy probíhala od roku 2018 a financována byla z prostředků státního rozpočtu, evropských fondů a zároveň i rozpočtu FN. Celkem šlo o 457 milionů. Další významné finance byly využity pro zařízení celé kliniky.

Pacientům nová Psychiatrická klinika nabídne mnohem vyšší komfort a také bezpečné a klidné terapeutické prostředí. K dispozici nabízí 90 lůžek jak pro akutní lůžkovou péči, tak pro diagnostickou, léčebnou, ošetřovatelskou a konsiliární. Rozšířil se také ambulantní provoz s preventivní, krizovou, rehabilitační a psychosociální péčí. Mnohem větší prostor bude pro psychoterapii a fyzioterapii, ergoterapii - to je nácvik hrubé a jemné motoriky či arteterapii, to je léčba pomocí umění – hudba, poezie, divadlo, výtvarné umění. První pacienti se do nových prostor přesunou začátkem března. Využívat budou moci mj. venkovní a vnitřní atrium s travnatými prostory a zelení, čímž si hospitalizaci zpříjemní chvílemi na čerstvém vzduchu.

Psychiatrická klinika FN Plzeň je jediným zařízením v regionu, které je schopno poskytnout akutní psychiatrickou péči pro pacienty všech psychiatrických diagnóz. Ročně je zde hospitalizováno zhruba 1000 pacientů a zdravotníci provedou kolem 9000 ambulantních výkonů. Počet pacientů, kteří žádají o pomoc, navíc trvale narůstá, obzvlášť v období pandemie.