Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
ONE REPUBLIC - Love Runs Out
Playlist
ONE REPUBLIC
Love Runs Out
Právě vysílá:
Hitrádio FM Plus
Večerní Hitrádio FM Plus

Indiáni posilují v obraně

Indiáni posilují v obraně
Datum: 18. 5. 2020
Autor: Bára Purkartová

Hokejová Plzeň odkryla další posilou. Mezi obránce se nově zařadil 29letý Matěj Stříteský. Cestu do Plzně neměl dlouhou, přichází po působení v mužstvu karlovarské Energie.

„O Matěje jsme měli zájem už v průběhu loňské sezóny, protože jsme sháněli praváka do obrany, ale byl pod smlouvou, tak jsme rozhlíželi i jinde, “ říká k příchodu Stříteského Tomáš Vlasák, sportovní manažer HC Škoda Plzeň. „Když jsme se dozvěděli, že Matěj ve Varech skončil, vstoupili jsme do jednání a prezentovali jsme, že o jeho služby máme velký zájem. Prozatím se jedná o jednoletý kontrakt. Je silný jak ve hře dozadu, tak má velice dobrý ofenzivní potenciál. Tedy splňuje parametry, které u našich obránců očekáváme. Má navíc vynikající střelu."

Matěj Stříteský je vsetínský rodák a odchovanec místního hokeje. Za Vsetín také poprvé nakoukl do nejvyšší české hokejové soutěže, a to už v ročníku 2006/07. V následující sezóně se stále v juniorském věku přesunul na sever Čech, když posílil litvínovský klub. V Litvínově Stříteský působil dohromady sedm sezón v řadě.

Před sezónou 2014/15 nastalo velké loučení, Matěj Stříteský se přesunul do Mladé Boleslavi, v jejímž dresu nastupoval necelé čtyři roky. V průběhu ročníku 2017/18 posílil tehdejšího extraligového nováčka z Jihlavy, v tomto klubu se Stříteskému velice slušně dařilo bodově. Následující sezónu přišlo čtvrté extraligové angažmá, tentokrát se Matěj Stříteský stěhoval do Liberce. Zde vydržel jediný rok, posledním klubem, za který bek nastupoval před příchodem do Plzně, byla zmiňovaná karlovarská Energie.

V Tipsport extralize zatím Matěj Stříteský odehrál v základní části a play off 543 zápasů. 183 cm vysoký obránce v nich posbíral dohromady 158 kanadských bodů za 58 gólů a 100 asistencí. Stříteský prošel všemi mládežnickými výběry reprezentace České republiky, v seniorském národním týmu nastoupil do čtyř zápasů.

Zdroj: HC Škoda Plzeň