Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800

Je dohodnuto! Skleněné peklo v Plzni půjde k zemi

Je dohodnuto! Skleněné peklo v Plzni půjde k zemi

Zastupitelé města Plzně schválili uzavření pětistranné dohody o narovnání a spolupráci, díky níž by měla mimo jiné zmizet nepovolená stavba bývalého autosalonu Carimex v Rokycanské ulici. Nedostavěný sedmipatrový objekt přezdívaný Plzeňany jako skleněné peklo, jenž je už řadu let v dezolátním stavu, by měl nahradit komplex budov s kancelářemi, byty i obchody. Partnery dohody jsou město Plzeň, Vodárna Plzeň a. s., a společnosti InterCora, spol. s. r. o., RP Letná a. s. a MS Letná a. s. Dohoda byla podepsána 9. května po schválení v zastupitelstvu. Bourat by se mohlo už příští rok, výstavba by pak mohla začít v roce 2024.

„Carimex je ostudou Plzně. Je jedním z prvních objektů, kolem nichž musí projet každý, kdo přijíždí do našeho města od Prahy. Ta lokalita si zaslouží, aby to torzo zmizelo a jsem proto rád, že máme nyní na stole dohodu, díky níž bychom se konečně mohli posunout, “ uvedl primátor města Plzně Pavel Šindelář.

Dohoda obsahuje řadu bodů a vyjasňuje kroky a vztahy mezi jednotlivými stranami. Město je dle ní připraveno prodat developerům pozemky v lokalitě ve chvíli, kdy zbourají torzo bývalého autosalonu, zmizet by mělo do dvou let od uzavření dohody. Město by v této lhůtě také mělo změnit územní plán tak, aby v lokalitě bylo možné postavit byty. Hlavními investory jsou společnosti InterCora a BC Real.

Zdroj: plzen.eu