Večerní Hitrádio FM Plus

Medailové žně pro plzeňskou atletiku

Datum: 27. 9. 2021
Autor: Bára Purkartová

Na stadionu pražské Slavie se konalo finále mistrovství ČR družstev juniorů a juniorek, na kterém atleti a atletky AK ŠKODA Plzeň získali medailový double. Po letošním historickém úspěchu týmů mužů a žen, které skončily na třetím a druhém místě ve finále MČR a k tomu přidaly zlato a bronz v celkovém pořadí atletické extraligy družstev, je Škodovka na republikové špičce i v juniorské kategorii. Zlato za suverénní výkon ve finále patří juniorkám, které vybojovaly mistrovský titul s velkým náskokem 45 bodů před obhájcem titulu Olympem Brno. A pokud vše dobře dopadne a covidová situace v Evropě dovolí, tak se podle všeho mohou plzeňské atletky těšit příští rok na souboje s nejlepšími týmy v Evropě při poháru mistrů evropských zemí. V roce 2019 to byli právě junioři AK ŠKODY Plzeň, kteří při tomto klání nejlepších týmů senzačně ovládli svoji skupinu a vystřelili plzeňskou atletiku mezi evropskou smetánku. Při letošním republikovém finále na Slavii junioři potvrdili svoji dlouholetou kvalitu a pokračují v medailové vlně již od roku 2018. Letos si na krk pověsili republikový bronz. Mezi lídry družstva patřily několika násobná medailistka z MČR Daniela Volná, účastnice letošních mistrovství Evropy i světa Kateřina Matoušková a Petra Sičaková. Mezi juniory se pak nejvíce body blýskli běžci na 800 a 1 500 m Philippe Carpentier a Štěpán Trávníček či další český reprezentant věkem stále dorostenec Jakub Peterka, který startoval ve skoku dalekém a na sprintech 100 a 200 m. 1. a 3. místo v soutěži družstev je vynikající výsledek a skvěle navazuje na úspěchy seniorského týmu. Najít dlouhodobě úspěšný klíč k propojení juniorské a seniorské kategorie, který posléze povede do české reprezentace, byla pro nás mnohaletá výzva. Věříme, že tyto již několikaleté úspěchy klubu jsou tou nejlepší cestou, jak dát českým fanouškům ty nejlepší atlety, kteří budou mít opravdovou touhu uspět v mezinárodní konkurenci. Lepší zakončení sezóny jsme si nemohli přát. Jsme pyšní, že jsme to dokázali. Děkujeme všem za skvělou podporu v roce 2021.

Zdroj: AK Škoda Plzeň