Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800

Na Sportmanii Plzeň 2022 bude zvát na konci června tradiční Roadshow

Na Sportmanii Plzeň 2022 bude zvát na konci června tradiční Roadshow

Sportmanie Plzeň 2022 se bude letos konat od 20. do 28. srpna. Už na konci června se Sportmanie opět rozjede po Plzeňském kraji, aby největší sportovní akci pro veřejnost představila. Roadshow Sportmanie Plzeňského kraje zavítá ve dnech 20. až 23. června postupně do Rokycan (Masarykovo náměstí),  Domažlic (náměstí Míru),  Tachova (sportovní areál Rychta) a Klatov (náměstí Míru).

„Roadshow se koná díky úzké spolupráci města a Plzeňského kraje, který dokonce navýšil původní příspěvek na jeden milion korun. Taktéž děkuji za podporu a spolupráci starostům jednotlivých měst, “ sdělil první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký.

Dopolední program začíná vždy v 8:30 hodin a je přizpůsobený žákům mateřských a základních škol, kteří akce navštíví v rámci školní docházky,  odpolední program je určený pro širokou veřejnost. V každém městě bude vždy minimálně 10 sportovních stanovišť, na kterých se budou prezentovat místní kluby. Návštěvníci uvidí exhibici a workshop Františka Maršálka v kendamě (tradiční japonská hračka, s kterou si vyhrají jak mladí, tak dospělí – na první pohled se může tato hračka zdát jednoduchá, ale je to obtížná hra s více než tisíci různými technikami). Na místě budou také vodní atrakce nebo stánek se zmrzlinou a ledovou tříští. Na závěr každého dne vždy v 17 hodin odstartuje společný běh na vzdálenost zhruba 5 kilometrů.

Největší novinkou sedmého ročníku Sportmanie je ale její přesun na nové místo – do areálu Škoda sport parku na Slovanech. „V rámci akce se chystá slavnostní otevření interaktivního hřiště, které obsahuje kvízy, puzzle, hledání pokladu, sportovní úkoly apod. Toto interaktivní hřiště zůstane v areálu Škoda sport parku i po Sportmanii Plzeň a je vybudováno za finanční spoluúčasti Městského obvodu Plzeň 2 – Slovany. Jedná se o první hřiště tohoto typu v plzeňském regionu, “ prozradil vedoucí Odboru sportu Magistrátu města Plzně Přemysl Švarc.

Zdroj: plzen.eu