Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
GREEN DAY - Boulevard Of Broken Dreams
Playlist
GREEN DAY
Boulevard Of Broken Dreams
Právě vysílá:
Katka Skutková
Hitrádio FM Plus

Nenechávejte si trápení pro sebe

Nenechávejte si trápení pro sebe

Někdy stačí jen zvednout sluchátko - a právě tak, tedy Sluchátko, se jmenuje terapeutická linka, která nabízí pomoc lidem v tísni. Nejde o krizovou linku, ale o linku do terapie. V polsedních měsících mají lidé značně omezené možnosti. Vládní opatření na každého působí různě a některým jedincům mohou přivodit černé myšlenky. Důležité je si pamatovat, že na trápení nikdy nemusíte být sami!

Terapeutická linka Sluchátko přímo navazuje na činnost linky Anténa zřízené Českou asociací pro psychoterapii na dobu jarní karantény. Když karanténa skončila, rozhodla se ČAP provoz Antény ukončit. Terapeuti se vrátili ke svým dřívějším praxím, někteří z nich se ale rozhodli v projektu pokračovat a dát mu širší a trvalejší rozměr, a tak vznikl projekt Sluchátka. Distanční způsob psychoterapie je opět na nějakou dobu jediným možným řešením. 

Jak linka funguje a co můžete očekávat, když zavoláte?

Po vytočení čísla 212 812 540 v provozní době linky se automaticky spojíte s jedním z psychoterapeutů. Ten se vám bude až 50 minut věnovat. Vy jako klient zůstanete v anonymitě. Terapeut se přizpůsobí vám, vaší situaci a tomu, co potřebujete řešit. Bude vám naslouchat a nebude vás nijak soudit. Může vám pomoci lépe pojmenovat, co aktuálně prožíváte, dodat sílu a pomoci najít další směřování. Pokud budete mít zájem, můžete se spolu domluvit na dalším hovoru a rezervovat si termín své distanční psychoterapie.

Kdo na lince pracuje?

Na lince během týdne dobrovolně pomáhá přes 30 prověřených odborníků, podle toho, jak mají volno. Službu poskytují členové České asociace pro psychoterapii a další profesionálové, kteří splňují kvalifikační kritéria této asociace. Každý ze zapojených terapeutů je vázán etickým kodexem Evropské asociace pro psychoterapii. Ve zkratce to znamená, že chrání vaše zájmy a veškeré sdělené informace jsou důvěrné.

Zdroj: Terapeutická linka Sluchátko