Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
SAM FELDT & JONAS BLUE - Crying On The Dancefloor
Playlist
SAM FELDT & JONAS BLUE
Crying On The Dancefloor
Právě vysílá:
Milan Král
Víkend na Hitrádiu FM Plus

Nulová tolerance hazardu. Plzeň chce vyhnat herny i kasina

Nulová tolerance hazardu. Plzeň chce vyhnat herny i kasina
Zdroj: FB Roman Zarzycký má rád Plzeň
Datum: 20. 11. 2023
Autor: Bára Purkartová

Město Plzeň vyhlásí nulovou toleranci hazardu. Podle primátora Romana Zarzyckého, který za iniciativou stojí, je cílem vytěsnit z katastru města jak herny, tak kasina. Jednotlivé provozovny by měly zaniknout nejdéle v horizontu dvou let. Pro likvidaci hazardu v Plzni se jednotně vyslovila celá koalice hnutí ANO, STAN, Pirátů a Pro Plzeň.

„Plníme předvolební sliby, které jsme občanům dali. V tuto chvíli je v Plzni téměř čtyřicet hracích míst v souladu s vyhláškou. Tu chceme neprodleně změnit tak, aby do dvou let v Plzni nebyla ani jedna herna a ani jedno kasino. Jsem přesvědčen, že negativní jevy, které se s herními místy pojí, převažují nad ekonomickou stránkou věci a příjmem peněz z hazardu do městského rozpočtu. Těší mě, že se proti hazardu v Plzni postavili i všichni radní, za což jim děkuji, “ řekl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Vyhláška o regulaci provozování hazardních her ze srpna loňského roku uvádí 48 hracích míst. Na několika z nich ale byla hra ukončena, a to z důvodu neplnění kritérií stanovených zákonem. Nejvíce provozoven je na území centrálního obvodu, následují druhý městský obvod, první městský obvod a čtvrtý městský obvod.

„Likvidace hazardu jde ruku v ruce s naší snahou zlepšovat bezpečnost na území města Plzně. Podle vypracované analýzy her na území města Plzně, která byla provedena letos v lednu, je v Plzni 37 heren a kasin. Tyto provozovny v případě vydání vyhlášky zaniknou ve chvíli, kdy jim skončí platnost vydaných povolení, nejpozději však do dvou let, “ uvedl radní pro oblast bezpečnosti Jiří Winkelhöfer.

Zdroj: plzen.eu