Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
BEYONCÉ - Halo
Playlist
BEYONCÉ
Halo
Právě vysílá:
Hitrádio FM Plus
Rádio, které hraje...

Plzeň pomohla vyřešit nepořádek okolo kontejnerů v centru

Plzeň pomohla vyřešit nepořádek okolo kontejnerů v centru
Datum: 11. 2. 2022
Autor: Bára Purkartová

Odpadky a nepořádek kolem popelnic trápí každé větší město. Ne jinak je to v Plzni, zejména v některých místech v širším centru to až do nedávna byla věc, která se opakovala prakticky každý den. Naštěstí teď už se situace zlepšuje. Město od 1. ledna jsme zrušilo několik stanovišť s nádobami na tříděný odpad, kolem kterých byl prakticky neustále nepořádek, a to i přesto, že se svážely 3krát týdně. Šlo především o lokalitu ohraničenou ulicemi Tylova – Korandova – Hálkova – Klatovská třída.

Lidem, kteří v této oblasti bydlí, Plzeň nabídla vlastní nádoby, jedná se tzv. systém door to door. Popelnice na papír a plast tak dostali obyvatelé zdarma přímo do domů. Jejich svozy pak probíhají ve stejné dny, v jakých se svážely, když nádoby stály na ulici. Kromě toho, že v některých místech ubylo nepořádku, mají obyvatelé třídění separovaného odpadu jednodušší, nemusejí totiž obcházet ulice, než najdou volný kontejner.

Po necelých dvou měsících, tak díky tomu v ulicích ubylo nepořádku a objem vyvezeného tříděného odpadu je nejen kvalitnější ale dokonce i vyšší, než když byly kontejnery na ulici.