Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
GERI HALLIWELL - It's Raining Men
Playlist
GERI HALLIWELL
It's Raining Men
Právě vysílá:
Hitrádio FM Plus
Rádio, které hraje...

Plzeň se dočkala svého Poesiomatu

Plzeň se dočkala svého Poesiomatu
Datum: 26. 4. 2023
Autor: Bára Purkartová

V úterý 25. dubna se v Mlýnské strouze v Plzni poprvé rozezněl Poesiomat,  ručně ovládaný jukebox na básně, který bude možné uvést do provozu za každého počasí, po celý rok, a nabídne dvacet skladeb spojených s Plzní. Zajímavostí je, že spolu s básněmi nabídne Poesiomat také písně a vyprávění plzeňských rodáků či autentické zvuky. Plzeň získává svůj Poesiomat zatím na 5 let a město za něj zaplatí 200 tisíc korun včetně DPH.

„Plzeň se může právem pyšnit krásným historickým centrem. Jsou to přesně takové detaily, jako je Poesiomat, které z něj dělají místo, jež je nejen hezké na pohled, ale i funkční a přátelské pro trávení volného času. Jsem moc rád, že tuto novinku v našem městě máme a věřím, že bude dělat Plzeňanům i turistům radost, “ řekl primátor Plzně Roman Zarzycký.

„Plzeň svojí investicí do Poesiomatu potvrzuje statut kulturního města, kterému záleží na tom, jak ho vnímají nejen jeho obyvatelé, ale i turisté, kteří se k nám po vynucené covidové pauze znovu rádi vracejí. Věřím, že i tato novinka vzbudí jejich zájem a zvědavost, “ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

Zdroj: plzen.eu