Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
Tiesto - The Business
Playlist
Tiesto
The Business
Právě vysílá:
Hitrádio FM Plus
Večerní Hitrádio FM Plus

Plzeň spustila prvního virtuálního turistického průvodce

Plzeň spustila prvního virtuálního turistického průvodce

Plzeň spustila prvního virtuálního turistického průvodce SmartGuide. Mobilní aplikace přibližuje historii města a provází české i zahraniční návštěvníky tím nejlepším z Plzně. Umožňuje jim pohybovat se samostatně bez průvodce a davů a nabízí 42 bodů zájmu a pět naučných tras. 

Audioprůvodce v mobilu přibližuje historii města od vzniku po současnost. "V aplikaci je 42 bodů zájmu a pět tematických tras s fotografiemi a zajímavými příběhy v češtině. Poznávací trasa To nejlepší z Plzně přibližuje historii města, jeho význam a rozvoj, završený získáním titulu Evropské hlavní město kultury 2015. Druhá trasa Plzeň pro děti zavede návštěvníky do zoo, na dobrodružnou cestu pravěkem v DinoParku nebo do Techmanie, kde se zabaví celá rodina," uvedla Silvie Burešová z organizace Plzeň-TURISMUS.

Jde o prvního jednotného průvodce pro Plzeň. Mobilní telefon pomocí GPS zjistí, kde se turista nachází, a podle toho vypráví poutavé příběhy, nebo návštěvníky dovede k místu, které je zajímá. "Celého průvodce lze stáhnout plně do off-line režimu včetně map i audia a ušetřit mobilní data. Stále je ale možné vyrazit na klasické prohlídky expozic s "živým“ průvodcem", řekla mluvčí Petra Vomelová.

Zdroj: čtk