Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800

Plzeň vyjádří podporu Ukrajině benefiční akcí

Plzeň vyjádří podporu Ukrajině benefiční akcí

pátek 4. března 2022 od 17 hodin pořádá umělecký spolek Žongléros Ansámbl spolu s kreativní zónou DEPO2015 a Slam Poetry CZ benefiční večer na podporu lidem na Ukrajině. Akce s názvem Plzeň pro Ukrajinu se uskuteční v Autobusové hale DEPO2015 a celý její výtěžek bude věnován na transparentní účet konta organizace Člověk v tísni SOS Ukrajina a účet Diakonie Západ. Přispět lze zakoupením vstupného ve výši 100, 500 nebo 1000 korun na portálu Plzeňská vstupenka nebo věnovat příspěvek přímo na místě. Vítány budou také větší finanční dary jak ze strany veřejnosti, tak firem.

„Velmi si vážím toho, jak se lidé na podporu Ukrajiny semkli. Věřím, že jakákoliv naše pomoc této zemi a jejím obyvatelům, ať už finanční, materiální, anebo i symbolická, jako je tato, napomůže k jejich vítězství a svobodě, “ uvedl primátor Plzně Pavel Šindelář, který se akce s dalšími členy rady města zúčastní.

Na benefičním večeru se vystřídají různé umělecké žánry. S akrobatickým představením s příhodným názvem Svoboдa vystoupí spolek Žongléros Ansámbl, večer okoření exhibice špiček české slam poetry scény, jako jsou Dr. Filipitch, Tukan, Matheus, a hudební část obstará například ukrajinský ženský sbor Džerelo. Všichni umělci samozřejmě vystoupí bez nároku na honorář.

„Plzeňská kulturní scéna je místem svobodných setkání a komunikace. Ve světle posledních událostí pociťujeme, že to není samozřejmost, a jasně se vymezujeme vůči postupu Ruské federace. Považujeme za nezbytné vyjádřit solidaritu s ukrajinskými obyvateli. Stojíme za Ukrajinou, “ řekl k akci Jiří Misař, principál Žongléros Ansámbl.

Situace, která se nyní odehrává na Ukrajině, je děsivou ukázkou toho, jak se svět, který známe, může ve vteřině změnit v hrozivou noční můru. „Pojďme společně vyjádřit podporu lidem na Ukrajině. Pojďme jim poděkovat za jejich statečnost a podpořit je v odhodlání, se kterým brání nejen svoji svobodu. Pojďme jim ukázat, že v tom nejsou sami, “ vyzval veřejnost k účasti na benefici Jiří Suchánek, ředitel DEPO2015.

Akci kromě statutárního města Plzně podporují Plzeňský kraj, organizace Člověk v tísni a Diakonie Západ nebo webový portál Plzeňská vstupenka.

Vstupenky lze předem zakoupit na portálu Plzeňská vstupenka.

Zdroj: plzen.eu