Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
GEORGE EZRA - Budapest
Playlist
GEORGE EZRA
Budapest
Právě vysílá:
Hitrádio FM Plus
Rádio, které hraje...

Plzeň začíná stavět nový sportovní areál. Kdo v něm najde zázemí?

Plzeň začíná stavět nový sportovní areál. Kdo v něm najde zázemí?
Datum: 10. 2. 2022
Autor: Bára Purkartová

V Plzni bude stát nová sportovní hala. S její výstavbou město počítá v Krašovské ulici. Zázemí v hale najde SK Neslyšících Plzeň. Areál bude sloužit jako náhradní za stávající zázemí v Lobzích. Tento týden podepsalo město Plzeň se zhotovitelem smlouvu, v příštím týdnu předá staveniště. Hotovo by mělo být do 15 měsíců, tedy v květnu 2023.

„Město Plzeň vybuduje kvalitní zázemí s vnějším sportovištěm pro SK Neslyšících. Tím klub získá mnohem kvalitnější prostory, než jsou ty současné ve Vyšehradské ulici v Lobzích. Plzeň současný areál SK Neslyšících potřebuje na stavbu Městského okruhu, konkrétně úseku Na Růžku – Na Roudné, “ vysvětlil primátor města Plzně Pavel Šindelář.

„Sportovnímu klubu postavíme zázemí o velikosti 17 x 34 metrů s klubovnou, šatnami, sociálním zařízením. Bude se jednat o jednopodlažní objekt s plochou střechou s výrazným přesahem v místech hlavního vstupu a terasy, kde tak vzniknou venkovní pobytové prostory. Klubu bude také sloužit venkovní víceúčelové hřiště včetně umělého osvětlení o rozměrech 47 x 25 metrů, hřiště na beachvolejbal a tři hřiště na pétanque. Klubu předáme mnohem větší zázemí včetně sportovišť na jaře roku 2023, a to do výpůjčky. Celkové náklady na výstavbu jsou 36 milionů korun včetně DPH, “ uvedl první náměstek primátora Roman Zarzycký, do jehož gesce spadá Odbor správy infrastruktury Magistrátu města Plzně, jenž má výstavbu na starost.

Stavba se skládá ze tří částí – klubovny, zázemí pro venkovní sportoviště a zázemí zaměstnanců. Objekt respektuje bezbariérové užívání stavby, které je zajištěno hlavním vstupem na západní straně. U zázemí pro SK Neslyšících vznikne nové parkoviště pro 22 osobních aut a dvě místa pro imobilní. Objekt bude na současné komunikace napojen novou veřejně nepřístupnou účelovou komunikací, jež se napojí na Krašovskou ulici. Napojení objektu na komunikaci řeší Správa veřejného statku města Plzně, stavbu by měla zahájit v květnu letošního roku.

Zdroj: plzen.eu