Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
ALANIS MORISSETTE - Thank U
Playlist
ALANIS MORISSETTE
Thank U
Právě vysílá:
Hitrádio FM Plus
Rádio, které hraje...

Psí kusy: Jak se bránit klíšťatům

Psí kusy: Jak se bránit klíšťatům

Klíšťata s jarem opět začínají útočit ve velkém. Chránit bychom měli nejen sebe, ale taky naše čtyřnohé mazlíčky. 

Proč je klíště nebezpečné?

 Mezi závažná onemocnění patří zejména lymská borelióza a klíšťová encefalitida.

 Jak je tedy chránit?

Obojky: Jedna z nejoblíbenějších a také nejúčinnějších možností ochrany. Na trhu jsou k dostání obojky různé kvality, na chemické i čistě přírodní bázi. V tomto případě nehleďte na cenu, ale na kvalitu.

Ze začátku pozorujte pejska – nadměrné drbání by mohlo značit alergickou reakci. Obojek neutahujte, musí se Vám pod něj vejít alespoň 2 prsty. Zbytek obojku odstřihněte, aby ho pejsek nekousal. Kvalitní obojek vydrží na celou sezonu.

Pipety: Roztok, který se nakape pejskovi mezi lopatky. Velmi efektivní v boji proti klíšťatům i blechám. Vyšší účinnost než u většiny obojků. Účinnost cca 1 měsíc. Volně v prodeji ve zverimexech i v lékárnách. Přesto se doporučuje konzultace s veterinářem kvůli alergickým reakcím kůže na chemikálii.

Tablety: Pilulky podávané 1x za měsíc. Zabíjí klíšťata i blechy ve všech vývojových stádiích. Výhoda oproti pipetám je, že se děti nedostanou do kontaktu s chemikálií při hlazení psa.

Velmi účinné. Na předpis od veterináře. Antiparazitikum není v srsti, pejsek „nezapáchá“.

Na rozdíl od pipet nedochází k častým alergickým reakcím.

Antiparazitní šampony: Levná, ale ne vždy 100% účinná varianta. Šampony obsahují složky, které klíšťata zabíjí nebo odpuzují. Nevýhodou je časté koupání psa.

Spreje: Doporučují se používat společně se šampony. Sprej je ideální i na vystříkání pelíšku.

Elektronické přívěsky: Malý přívěsek na obojek, který vydává ultrazvukové vlny. Pro člověka i psa neškodné, pro klíšťata a blechy paralyzující. Zcela bez chemických látek, voděodolný. Výdrž baterie až 10 měsíců. Netoxický, ekologický.

Kde se klíště nejčastěji drží?

Jak klíště vyndat? 

Další tipy, jak pečovat o naše čtyřnohé miláčky, se dozvíte každou středu dopoledne v pořadu Psí kusy na Hitrádiu FM Plus.