Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
ADAM LAMBERT - Ghost Town
Playlist
ADAM LAMBERT
Ghost Town
Právě vysílá:
Hitrádio FM Plus
Rádio, které hraje...

Chinaski se na Novém Zélandu naučili maorský tanec!

Muzikanti s kapely Chinaski se po  měsíci vrátili z Nového Zélandu a Austrálie, kde dali dohromady nové album. Jmenovat se bude pravděpodobně podle prvního singlu, tedy Není nám do pláče. Jak vznikalo a kdy vyjde, jak si to kluci u protinožců užili, že viděli místo natáčení Pána prstenů, že se naučili maorský tanec a jaký byl návrat zpět, i na to jsme se zeptali lídra kapely, zpěváka Michala Malátného.
 
Michale už jste s Chinaski pár dní doma z Nového Zélandu, jak válčíš s časovým posunem?
No, ten časový posun ze Zélandu je dvanáct hodin, takže to chvilku trvá. Ještě včera večer v 7 jsem byl úplně tuhej a pak se budím ve 4 ráno. Já jsem se ještě tedy úplně nesrovnal a ještě to pár dní asi ucítím.
 
A děti pro tvůj časový posun mají pochopení ? Měsíc jste se neviděli.
(smích) Děti po mně skáčou a jsou šťastný, že jsem doma. Takže pochopení pro jet lag (pásmová nemoc, pozn. red) moc nemají.
 
Každopádně, máte hotovo, všechno na novou desku je natočené, že ?
Jo, já jsem strašně šťastnej, protože za sebou máme 2 roky práce. Je to všechno natočený a teďka se to bude do konce března míchat. Prostě teď už nemůžu přezpívat ani notu, nemůžu přehrát na kytaru ani notu, všechny texty mám hotový a nemusím nic psát, takže v tomhle smyslu mám hotovo. Strašně se mi ulevilo a mám z toho dobrej pocit.
 
Koukám na studio, ve kterém jste na Zélandu natáčeli a vypadá teda parádně.
Studio se jmenovalo Roundhead a  bylo nádherný! Třípatrový dům, v každém patře studia, nádherný vybavení, byl to zážitek, nádherný! Údajně je to nejlepší studio v Aucklandu.
 
A kdy ta deska vyjde ?
Deska by měla vyjít 1. května. Na podzim pak, říjen listopad, plánujeme turné po sportovních halách, kde chceme tu desku představit v plné parádě.
 
Stihli jste kromě natáčení i vyrazit někam ven ?
My jsme nejdřív strávili týden v Austrálii, kde jsme měli koncert v Melbourne a Sydney. Tam bylo extrémní vedro, dokonce místní říkali, že je to i na ně moc. Pak jsme jeli na 14 dní na Zéland do studia a tam, pro změnu, ty dva týdny pršelo.
 
Co jste jinak na Zélandu viděli ?
Viděli jsme „hobití“, kde se točil Pán prstenů a Hobbit a pak jsme byli na výstavě maorských náčelníků, a to byl tedy neuvěřitelný zážitek! Jinak jsme byli zavření ve studiu.
 
Maorové, ti tančí ten démonický tanec ne, jak ho předvádí ragbisti ? Naučili vás ho?
Samozřejmě ! Ale vážně ! Kurátor té výstavy je čecho-maor František a já mu říkám: „Františku, mohl bys říct maorsky úvést to naše nové album ? No a František šel do studia, svlíknul se do půl těla a začal nás učit jejich tanec „haka“.
 
Nekecej !?
Jako asi hodinu a půl jsme byli všichni v tom nahrávacím studiu do půl těla, spocení, a naučili jsme se to ! Máme takový nápad, že pokud se to podzimní turné povede, tak bychom nakonec v té O2 aréně tu „haku“ předvedli !
Protože to by l opravdu super zážitek !
 
Tak to zní super, to se těšíme! A teď tedy doma, odpočíváš ?
Ano. Teď jsem doma, nic nedělám, jenom se věnuju dětem.  Strašně mi ten měsíc chyběly a musím to ženě vynahradit. Když sjem přijel, tak bylo vidět, že toho má plný zbuy, po měsíci sama s dvěma dětma. Takže se snažím jí pomoct, odpočívám a s kapelou řešíme obal desky.
 
Zdroj foto – FB kapely