Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
ED SHEERAN - Celestial
Playlist
ED SHEERAN
Celestial
Právě vysílá:
Hitrádio FM Plus
Rádio, které hraje...

COLDPLAY a spol. pomáhají proti koronaviru

Hudebníci a filmové hvězdy z celého světa vystoupí v sobotu 27. června na dobročinném koncertě, jehož cílem je vybrat peníze na boj s pandemií způsobenou koronavirem. Na super koncertě zazpívají mimo jiné zpěvačky Shakira, Miley Cyrus či skupina Coldplay a fanoušci budou moci své idoly sledovat v televizi anebo na YouTube.

Cílem iniciativy nazvané Global Goal: Unite for Our Future (Celosvětový cíl: Sjednotit se pro naši budoucnost) je získat miliardy dolarů prostřednictvím veřejných i soukromých darů. Peníze by měly pomoci snížit dopad pandemie na nejvíce opomíjené komunity.

Jedna z vystupujících, zpěvačka Miley Cyrus, již před pár dny v souvislosti s koncertem zdůraznila, že právě chudé a opomíjené komunity na celém světě jsou současnou nákazou zasaženy nejvíce. Vyzvala proto dárce, aby svými penězi přispěli na potřebné testy, léčbu i vakcíny, a podařilo se tak zajistit, že se zdravotnické pomůcky dostanou ke všem na světě.

Koncertem bude provázet herec Dwayne Johnson a vystoupí zde i herci Charlize Theron, Hugh Jackman či bývalý fotbalista David Beckham.