Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
COLDPLAY & BTS - My Universe
Playlist
COLDPLAY & BTS
My Universe
Právě vysílá:
Hitrádio FM Plus
Rádio, které hraje...

ED SHEERAN je v balíku!

Možná jste si při poslechu své oblíbené muziky na streamovací platformě Spotify taky někdy říkali, kolik asi tak můj oblíbený zpěvák anebo kapela dostanou za jedno moje přehrání. Teď se ono číslo konečně dostalo na světlo světa, i když není pro každého stejné.

Tak třeba nejstreamovanější písničkou na Spotify je Shape Of You od Eda Sheerana s 2,3 miliardami přehrání. A slavný zrzek za ni zkasíroval přes 7,5 milionů liber! Ve stručnosti - za jedno přehrání mu přistálo na účtu 0,0034 pencí. Pokud by se sečetly všechny songy, které má Ed Sheeran v nejlepší stovce (Shape Of You,  Thinking Out Loud,  Perfect a Photograph) - pak jen za tyto čtyři songy si rodák z Halifaxu vydělal 21 milionů liber (tedy přes 600 milionů korun).

Druhým nejstreamovanějším umělcem na Spotify je rapper Drake, který si díky hitu One Dance přišel na 6 milionů liber, stejně jako třetí Post Malone za písničku Rockstar.

Zatímco ti na vrcholu jsou ve slušném balíku, menší kapely a umělci, kteří mají sotva pár set tisíc přehrání, si na moc peněz právě nepřijdou. Jedna z nezávislých kapel, která si nepřála zveřejnit své jméno ze strachu z reakce společnosti Spotify, přiznala, že ačkoliv jejich největší hit má více než 200 tisíc streamů, dostali vyplaceno pouhopouhých 10 liber! Přitom, pokud by se postupovalo podle vzorečku výše, měli dostat vyplaceno necelých 700 liber. Dost nefér, ale taková už je doba. 

Jak se k tomu ve Spotify postaví (a jestli vůbec) je zatím s otazníkem.