Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
JUANES - La Camisa Negra
Playlist
JUANES
La Camisa Negra
Právě vysílá:
Hitrádio FM Plus
Rádio, které hraje...

KYGO vzdal poctu AVICIIMU

V roce 2016 během společné cesty po Americe ukázal švédský zpěvák a skladatel Sandro Cavazza Aviciimu nápad na skladbu. Avicii na ní začal okamžitě pracovat, ale vzhledem ke svému předčasnému úmrtí neměl čas ji dokončit. Demo verze, od které se následně Sandro Cavazza společně s norským DJ a hudebníkem Kygem odrazili, však ještě stačila zaznít na Ultra Music Festivalu. „Když jsem tu tajemnou skladbu v Aviciiho setu poprvé zaslechl, hned jsem si říkal, že je to něco speciálního. Avicii je můj idol a největší inspirace, takže možnost dokončit tuhle skladbu pro mě byla čest, “ přibližuje Kygo.

Aktuálně tak vychází finální verze skladby Forever Yours, kterou výše zmínění umělci dokončili na Aviciiho počest. Ke skladbě vyšel i dokument, který celý tvůrčí proces zachycuje. Veškerý výtěžek z prodeje skladby potom poputuje do organizace Tim Bergling Foundation, která se zabývá podporou duševního zdraví, prevencí sebevražd, vzděláváním nebo ochranou přírody.

Sandro Cavazza spolupracoval s Aviciim už od roku 2015. Mezi nejvýraznější skladby, které společně napsali, patří bezpochyby singl Without Me, který si připsal stovky milionů streamů a byl certifikován platinovým. S Kygem se zase Sandro podílel na hitu Happy Now, který si taktéž připsal stovky milionů zhlédnutí na YouTube.

Avicii získal ohromnou popularitu jak mezi kritiky, tak fanoušky v roce 2011, kdy vydal taneční hit Le7els, který se usadil na prvních příčkách britské i americké hitparády a vysloužil Aviciimu nominaci na Grammy. Následující song Wake Me Up suverénně dobyl hitparády v 81 zemích a Aviciimu, který se stal jedním z nejznámějších DJs vůbec, definitivně zaručil globální úspěch.