Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
JC STEWART - Scars
Playlist
JC STEWART
Scars
Právě vysílá:
Hitrádio FM Plus
Večerní Hitrádio FM Plus

LINKIN PARK dali stopku Trumpovi!

Skupina Linkin Park je zatím poslední z řady muzikantů, kteří americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi zakázali používat svou hudbu během kampaně za znovuzvolení. Konkrétně se jedná o písničku In the End, která zazněla ve videu, které americký prezident sdílel na svých sociálních sítích.

"Linkin Park nikdy neschvalovali a neschvalují Trumpa a nepovolili jeho organizaci používat jakoukoli naši muziku," napsala skupina. "Vyzvali jsme je, aby od tohoto jednání okamžitě upustili."

Twitter video zablokoval "v reakci na vlastníka autorských práv", uvádí poznámka na serveru, která se objevila namísto zablokovaného videa. Použitá verze písně byla coververzí, kterou přezpívali Fleurie a Jung Youth. "Zjistil jsem, že Trump nelegálně použil coververzi písně, na které jsem se podílel, do svého propagandistického videa. Kdokoliv mě zná, tak ví, že se ostře stavím proti bigotnosti a rasismu. Díky všem v twitterové komunitě, kteří to video pomohli odstranit!" dodal Jung Youth.

Také frontman kapely Linkin Park Chester Bennington před svou smrtí v roce 2017 vyjádřil vůči americkému prezidentovi dosti nevole: "Opakuju, Trump je větší hrozbou pro USA než terorismus!! Musíme znovu najít svůj hlas a postavit se za to, v co věříme." Mezi dalšími umělci, kteří odsoudili Trumpovu vládu a jeho tým pro předvolební kampaň, je Neil Young, dědicové Toma Pettyho, Rolling Stones, Elton John či zpěvačka Adele.