Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
ONE REPUBLIC - Love Runs Out
Playlist
ONE REPUBLIC
Love Runs Out
Právě vysílá:
Hitrádio FM Plus
Večerní Hitrádio FM Plus

LIPO to dal dohromady s JELENY!

Populární rapper a zpěvák Lipo představuje další střípek své očekávané čtvrté sólové desky. Podobně jako v loňském hitu Jednou jsem slíbil s kapelou Kryštof mu v novince hostuje početná parta muzikantů. Singl Déšť se skupinou Jelen oslavuje odvahu párů, které dokázaly po rozchodu překonat tíhu minulých křivd a znovu se do sebe zamilovat. 

Lipa a formaci Jelen pojí nejen dlouholeté přátelství, ale také řada spoluprací na režijní úrovni. Právě Lipo je totiž dvorním režisérem jeleních videoklipů – včetně toho k nedávnému megahitu Ještě jednu noc.

Společná píseň Déšť je podle Lipa věnována párům, které si odpustily dřívější chyby a daly si novou šanci na společné štěstí. „Vždy jsem se snažil o to, aby moje tvorba přirozeně stárla se mnou a aby reflektovala můj lidský a názorový vývoj. V mládí jsem býval příkřejší, myslel jsem si, že když se cesta dvou lidí jednou rozešla, už se nemůže nikdy znovu spojit. Teď s touto svojí mladickou povýšeností trochu úřaduji. Snažím se v textu mluvit o vážných věcech s porozuměním a nadhledem, “ přibližuje Jonáš Červinka aliaz Lipo.

Jak je jeho zvykem, sám se opět chopil úlohy režiséra doprovodného klipu. Snažil se v něm autenticky zachytit emoce dvou lidí, kteří se po delším čase znovu setkali a ve vzduchu mezi nimi visí jistá očekávání a mnoho nevyřčených otázek. Také proto vybral do hlavních rolí zkušené herce – Daniela Bambase a Lenku Zahradnickou, jejichž tváře dobře znají diváci řady českých seriálů nebo divadelních představení. „Oba perfektně pochopili můj záměr. Dokázali se uvěřitelně vžít do pocitů onoho znovushledání a vystihnout atmosféru, která nutně musí takové setkání po letech provázet – její křehkost a mírnou rozpačitost, ale i sílu hezkých vzpomínek na společné chvíle, “ vysvětluje.

Písnička Déšť je předzvěstí Lipovy nové desky Příběhy, jejíž vydání slibuje na letošní říjen. Jak název napovídá, sám Lipo se na ní pokouší dát svému tvůrčímu přístupu nový rozměr, vycházející z vyprávění o různorodých lidských osudech. Objeví se na ní i předchozí, o řád temnější singl Bůh na nás zapomenul, v němž poukazoval na problémy lidí žijících na periferii.