Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
SHAKIRA & FRESHLYGROUND - Waka Waka (This Time For Africa)
Playlist
SHAKIRA & FRESHLYGROUND
Waka Waka (This Time For Africa)
Právě vysílá:
Petr Koukal
Víkend na Hitrádiu FM Plus

MIRAI budou hrát pro auta!

Kapela Mirai opět bleskurychle reaguje a po několika online vystoupeních přichází s živým koncertem, na který fanoušci musí přijet autem. „Chybí nám zkrátka koncerty a vymýšlíme varianty, které jsou v mezích aktuálních možností, “ komentuje frontman kapely Mirai Navrátil. Během pár dní tak vznikl koncept největšího koncertu pro auta v Česku. Na rozlehlé ploše areálu Dolní oblasti Vítkovic vystoupí Mirai už v pátek 15. května na velkém pódiu s LED obrazovkami a zvukem v reproduktorech aut. Fanoušci se mohou těšit na velmi speciální koncert ve festivalovém prostředí, jež Vítkovice zaručují.

Inspirace koncertu pro auta přišla ze zahraničí a kapela Mirai na sebe s realizací nenechala dlouho čekat. „Oslovil nás jeden náš známý, jestli to nechceme zkusit a nám to přišlo jako skvělý nápad, který by se dal realizovat i různě po městech v Česku. V takovém měřítku to u nás ještě neproběhlo, ač třeba autokina už dávno frčí, “ říká Mirai. Areál Dolních Vítkovic je pro takovou akci jako stvořený, jelikož disponuje obří plochou, a navíc je to místo, ze kterého sálá festivalová atmosféra. 

„Technicky to bude probíhat tak, že budeme mít regulérní velkou stage se vší parádou a taky ledkové obrazovky, aby nás fanoušci viděli i z aut, které budou stát dál. Zvuk uslyší pouze přes rádiové vlny a koncert si musí naladit v autě. Když vystoupíte z auta, čemuž chceme i trochu zabránit, vlastně nic neuslyšíte. Je to principiálně jako silent disco, kde máte na mejdanu sluchátka, a když si je sundáte, vidíte jen kroutící se tanečníky v tichu, “ přibližuje koncert Mirai.

Kapela Mirai si uvědomuje, že sedět několik hodin v autech není úplně komfortní, a proto upraví i časový plán akce. Předkapelu si fanoušci užijí maximálně 30 minut a samotné vystoupení Mirai bude v délce 90 minut. Začátek koncertu plánují ve 20:00. Kapacita je omezená, aby byly dodrženy rozestupy a hygienické podmínky. „Zkrátka a dobře, mít na fesťáku auta nebo osoby je rozdíl, “ dodává s úsměvem Mirai. 

Nájezd aut bude možný od 17:00 pro ty, co budou chtít být nejblíže pódiu. Koncert začne ve 20:00, ale je potřeba počítat s drobnou odchylkou na odbavení aut.

Nalaďte se na koncert třeba novinkou Yahoda, kterou vám hraje i vaše Hitradio.