Vysílací studio: 377 422 222
Dopravní linka: 800 190 800
SHEPPARD - Geronimo
Playlist
SHEPPARD
Geronimo
Právě vysílá:
Jirka Pelnář
Dopoledne na Hitrádiu FM Plus

LEWIS CAPALDI má dvě Brit Awards

A zase to byla show, o které se nám v našim končinám může nechat jen zdát. Včera večer se v Londýně předávaly zřejmě nejprestižnější hudební ceny na starém kontinentu – Brit Awards. Moderátorem včera byl pohotový a vtipný komik Jack Whitehall, který nenechal na nikom nit suchou. A postupně poodhaloval letošní výsledky, které zas až takovým překvápkem nebyly.

V hlavních kategoriích uspěl třeba rapper a největší současná hvězda britské hudební scény Stormzy, který se stal nejlepším mužským sólovým umělcem, mezi ženami se radovala zpěvačka Mabel (dcera Neneh Cherry, která vyhrála Brit Awards přesně před 30ti lety) a nejlepší britskou kapelou jsou indie-rockoví Foals. Ze zahraničních hvězd se radoval americký rapper Tyler, the Creator a pochopitelně i Billie Eilish, která tak navázala na své, pár týdnů staré, drtivé vítězství v cenách Grammy. Na Brit Awards zazpívala i písničku z nové bondovky No Time To Die, kde jí přímo na pódiu, kromě bratra Finnease, asistovali i hudební skladatel Hans Zimmer a Johnny Marr ze skupiny The Smith.

Nejlepším britským nováčkem se stal Lewis Capaldi, který si jako jediný šel pro ocenění hned dvakrát. Písní roku se totiž stala jeho přenádherná balada Someone You Loved. Nominovaný byl i v kategorii Album roku, kde mu však cenu vyfouknul rapper Dave za desku Psychodrama.

Z dalších hudebních čísel zaujal hlavně Stormzy, který měl na pódiu údajně dvě stovky tanečníků, rapperů, doprovodných zpěváků i kamarádů. A taky Harry Styles, který sice nakonec odešel s prázdnou, ale aspoň šokoval svým "pyžámkem".