.webp)
Problematika pěstounské péče a pomoc dětem v nepříznivé životní situaci jsou tématem besed z cyklu V pěstounské rodině jsem doma, které se konají na různých místech regionu.
Další setkání, které pořádá Diakonie Západ už 10. rokem, proběhne v tomto týdnu. Zájemci mohou dorazit ve středu 6.4. od 18:00 do Café Resuarant Kačaba, Prokopova ul. 17 v Plzni.
Besedy jsou určeny všem, kdo se zajímají o situaci dětí, které nemohou vyrůstat ve své původní rodině. Na setkání budou diskutovat sociální pracovníci z oblasti náhradní rodinné péče a zkušení pěstouni. Probírat budou radosti i starosti, které přijdou, když se člověk rozhodne jít těmto dětem vstříc na cestě zvané pěstounství. Dozvíte se, kdo se může stát pěstounem a co je třeba promyslet před přijetím dítěte do rodiny. Zeptat se můžete na cokoli dalšího.
Zdroj: diakoniezapad.cz